Do Vieste a späť

04.05.2024 - 11.05.2024

Táto plavba by sa dala charakterizovať ako kondičná plavba. Primárne je určená tým, ktorí už kapitánsky kurz majú a chcú sa zdokonaliť a uistiť vo svojich zručnostiach. Taktiež oživiť niečo zo základov, ako aj posunúť sa na ďalší stupienok, a to opustiť hranice pobrežných vôd a vydať sa na offshore plavbu. Síce nie dlhú, no napriek tomu už offshore. Vezmeme si aj genaker, takže získate skúsenosti aj s plavbou na tejto plachte. 

Táto plavba je navrhnutá ako kondičná a zúčastní sa jej 6 osôb a 2 inštruktori.

Program

Sobota:

O 18.00 sa stretneme a zoznámime v prístave v Šibeniku. Po náročnej ceste do Chorvátska a hlavne pred náročným týždňom si oddýchneme.

Nedeľa:

O 09.00 sa púšťame do práce. Na úvod si prejdeme počasie na trase. Na základe toho si postavíme presný plán plavby, a teda či pôjdeme tak, ako je plánované tu, alebo presne opačne. Veľmi dôkladne si prejdeme bezpečnosť na palube a vysvetlíme si princíp nočného režimu počas plavby. Oboznámime sa s bezpečnostným vybavením a vylepšíme nedokonalosti. Najneskôr o 13.00 vyrážame priamym kurzom Taliansko a ak trafíme, tak Vieste.

Ak to bude čo i len trochu dávať zmysel, celá plavba bude prebiehať na plachtách. Po zotmení sa rozdelíme do služieb, aby si každý aj oddýchol a aby sme bezpečne pokračovali.

 

Pondelok:

Krátko po polnoci by sme sa mali nachádzať niekde v okolí ostrova Vis. Keďže Chorvátsko je už v Schengene, nepotrebujeme sa tu odhlasovať na colnici, a tak bez zastavenia pokračujeme smer Vieste. Krátko popoludní by sme mali byť na mieste. Oddýchneme si, umyjeme sa a vyjdeme objaviť mesto a ochutnať originálnu taliansku kuchyňu.

 

Utorok:

Oddychová etapa. Dopĺňame zásoby a vyrážame na cestu naspäť, tentokrát už s prestávkami. Prvá časť má cca 40 NM a podvečer by sme mali dosiahnuť Tremitské ostrovy, zakotvíme na ostrove San Nicola.

 

Streda:

Dopoludnie strávime zoznámením sa s ostrovom. Tremitské ostrovy sú známe krásnymi útesmi a pieskovými plážami. Na ostrove San Nicola sa nachádza benediktínsky kláštor, založený v roku 1045. Podvečer pokračujeme v plavbe, nočná etapa nás zavedie k majáku Palagruža.

 

Štvrtok

Maják Palagruža sa nachádza na rovnomennom ostrove. Je to najvzdialenejší chorvátsky ostrov a maják. Samotný maják sa týči na vrchole ostrova vo výške 90 m n. m. Je tu zároveň jedna z najkrajších chorvátskych pláží, prezývaná „Južné zlato“. Po krátkej prestávke a prehliadke ostrova pokračujeme priamou plavbou smer domovský prístav Šibenik. Čaká nás etapa dlhá približne 80 NM.

 

Piatok

Približne v popoludňajších hodinách by sme sa mali nachádzať naspäť v Šibeniku. Natankujeme loď a či si ešte užijeme večerný Šibenik alebo sa rozídeme domov, záleží iba na našej voľbe.

 

Doplňujúce informácie:

Lokalita:Šibenik, Chorvátsko
V cene je zahrnuté:Prenájom lode, inštruktor, turistická daň, posteľná bielizeň, pohonné hmoty, záverečné upratovanie lode, vystavenie zoznamu posádky, genaker
V cene nie je zahrnuté:Doprava a strava pre posádku a inštruktorov, poistenie, strava
Nalodenie / Vylodenie:Sobota od 18.oo hod. / Sobota do 9.oo hod.
Platobné podmienky:50% ceny pri objednaní – 50% ceny mesiac pred nástupom

Dufour 460 Grand Large

Dufour 460 Grand Large

4 kajutová plachetnica s klasickou hlavnou plachtou, rolovacou Genoa a Genakrom. Je to komfortný a priestranný cruiser s dobrým nastavením oplachtenia, čím zabezpečuje výborný materiál na zdokonalenie sa v plachtení.

Charakteristika:

 • Typ: plachetnica
 • Dĺžka: 14,15 m
 • Šírka: 4,5 m
 • Ponor: 2,20 m
 • Výtlak: 10.760 kg
 • Počet lôžok: 8+1
 • Hosťovské, dvojlôžkové kajuty: 4
 • Kúpeľne: 4
 • Nádrž na vodu: 530 l
 • Nádrž na naftu: 250 l
 • Hlavná plachta: Rolovacia
 • Genoa: Rolovacia
 • Genaker

Cena a objednávka