Petra Strapáčová

Z lodičiek NA LOĎ

Knižka ako darček pod stromček?

Vianočná ponuka 2 knihy za 35€ s osobným venovaním autorky pre obdarovaného.

Čo sa skrýva v tejto knihe?

1 nečakaná láska. 5 rokov jachtárčenia. 3 prekonané fóbie. 5 prekročených zón komfortu. 67 týždňov na vode. 46 000 naplávaných kilometrov. 2 zdolané oceány. 134 denníkových zápiskov. 400 fotiek. 400 strán príbehov. 5 mesiacov písania. 1 rukopis.
 

Prečo túžim knihu dostať medzi vás?

Chcem sa s vami podeliť o svoje príbehy z pretekov a plavieb, čo sa nepodarí zažiť každému. Najmä ten šialený Severný Tichý oceán! 

Jedným z cieľov je odhaliť krásy tohto športu vám, ktorí neplachtíte. Ako aj poskytnúť rady a chuťovky“ z plavieb vám, jachtárom. Želám si, aby ste sa spolu so mnou smiali, báli či plakali. A občas všetko naraz!

Knihou vás túžim inšpirovať naplniť si vaše sny, zbaviť sa strachov a myslieť pozitívne. Povzbudiť vás vykročiť do neznáma, nevzdávať sa pri prekážkach a vždy bojovať až do konca. VŽDY! 

Nikdy neviete, ktorá kniha či myšlienka vám ovplyvní život! Aj v tom tkvie čaro príbehov a kníh.

Dúfam, že vás tá moja trošku postrčí opustiť svoje komfortné zóny, oslobodiť sa a jednoducho  ŽIŤ život naplno!

Čím je špeciálna limitovaná edícia?

Je z obmedzenej série prvých vytlačných 500 kusov s inou vnútornou stranou obálky plus extra príbehom vloženom do knihy s mojím podpisom. Má extra záložku a bude automaticky s podpisom a venovaním. Čo je dôležité, nad anotáciou nesie hrdý nápis, že ide o limitovanú edíciu.

Cena limitovanej edície

Cena 25 € + 4,50 € poštovné službou Packeta
Cena 25 € + osobný odber na adrese: Kutuzovova 11, Bratislava

O čom je teda kniha „Z lodičiek na loď: Denník nezlomnej jachtárky?“

Je to môj jachtársky príbeh od prvého dotyku kormidla až po nekonečné preteky na Severnom Tichom oceáne na 70-stopovej plachetnici, ktorý pôvodne začal ako blog. Podávaný je bez servítky a z hĺbky srdca! Najmä však ľudskou rečou a humorne, tak aby mohol tešiť čo najviac z vás. Odborné detaily pre jachtárov sú v špeciálne označených častiach.

Ako sa to celé začalo? Ako sa v krehkej žene našla aj osobnosť nezlomnej jachtárky? Ako dokáže jachting zmeniť váš pohľad na život? A čo je v živote skutočne dôležité? To všetko a ešte viac sa dozviete v mojej knihe Z lodičiek na loď.

Cena štandardnej edície

Cena 19 € + 4,50 € poštovné službou Packeta

Cena 19 € + osobný odber na adrese: Kutuzovova 11, Bratislava

Čo o rukopise povedali prví čitatelia? 

„Priznám sa, že som jachtárom vždy tak trochu závidela ich dobrodružný život. Dnes ich, naopak, obdivujem. Asi tak by som v skratke zhrnula svoje dojmy po prečítaní knihy Z lodičiek na loď, v ktorej mi Peťka ozrejmila, čo slovo jachting skutočne znamená. Kniha však okrem cenných informácií o tomto nádhernom športe ponúka oveľa viac. Inšpiruje vás hlbokými myšlienkami, nabáda vás, aby ste sa zamysleli sami nad sebou a nad skutočnými životnými hodnotami, a prinesie vám pestrú škálu emócií. Táto kniha je jedným slovom výnimočná.“

(moja famózna korektorka a spisovateľka – Silvia Valkovič)

„Kniha je presne o tom, čo hovorí jej názov: o prerode slečny v lodičkách na pani jachtárku. Opisuje, ako sa Peťka k tomuto športu dostala a čo si preskákala, kým sa dostala na vysnívaný Pacifik. Bola to neuveriteľná cesta! Tie 32-dňové preteky som prečítala takmer jedným dychom. Zaujímavé zápletky sa striedajú s jej pocitmi, spadnutím na dno, ale končia sa víťazstvom. Nad čím alebo nad kým? Hlavne nad ňou samotnou. Ani neviem opísať, čo cítim po prečítaní knihy – najmä to, že v mojich očiach zas vzrástla. Knihu odporúčam aj človeku ako som ja, čo nikdy nebol na lodi, ak nepočítam loďku v Benátkach alebo trajekt. Teda ani nejachtár sa v nej neutopí.

(skvelá kamarátka, líderka a multifunkčná žena – Vierka Oravec)
 

„Autorka popisuje zaujímavou formou aplikácie na vzdelávací systém (od škôlky až po vysokú školu) jednotlivé etapy svojho jachtárskeho života, počínajúc prvým kontaktom s loďou na firemnom teambuildingu, až po jej doposiaľ najväčšiu jachtársku výzvu na jednej z najznámejších jachtárskych súťaží na svete. Svoje zážitky poskytuje čitateľovi formou lodného denníka, často až príliš autentickou a pre bežného čitateľa drsnou formou. Na svoje si prídu ľudia, ktorí majú s jachtingom skúsenosti, ako aj ľudia absolútne neznalí, nakoľko všetky odborné termíny sú vysvetlené v slovníkovej časti. Čitateľovi okrem živého vykreslenia skutočných udalostí otvára aj svoje srdce a dušu, približuje svoj životný príbeh, rovnako ako aj životné príbehy jej priateľov z posádky. Vďaka tomu a aj vďaka rôznorodým vtipným zážitkom prepleteným pomedzi jednotlivé plavby sa kniha číta veľmi ľahko, pri niektorých pasážach až so zatajeným dychom… Táto kniha rozhodne nie je len o jachtingu. Je o jachtingu, o ľudských osudoch a o živote.“

(úžasná bytosť, textár a knihomoľ – Miško Surový)

A ešte jeden komentár od čitateľa mojich blogov a zápiskov:

„Keď Peťka prišla s myšlienkou preplavby Atlantiku, povedal som si: láka ju to, skúsi a dá si pokoj. Nedala. Len pár týždňov po návrate prišla s nápadom regaty cez Tichý oceán. Do jej blogov a do tých pár krátkych správ, čo nám raz za čas poslala cez satelitný telefón, bola schopná napratať od emočne náročných, cez nebezpečné až po veselé momenty. Myslím, že každý, čo to čítal, zistil, že sa dokáže súčasne o ňu báť, plakať a aj sa smiať. Nikdy neviete, čo príde v ďalšej vete. Už sa neviem dočkať jej knihy!“ 

(skvelý kamarát, jachtár a pilot – Janko Šárnik)

Kto za knihou stojí?

Nechám za mňa hovoriť iných:

Za touto dobrodružnou knihou „na telo“ stojí súčasná slovenská jachtárka Petra Strapáčová. S jachtingom začala relatívne neskoro (v roku 2017) a úplnou náhodou. Napriek, alebo aj vďaka tomu, sa do toho poriadne zahryzla, časom vyhrala nejednu regatu a niekoľkokrát sa stala slovenskou Jachtárkou roka. V časoch, keď som ju spoznal, bola iba takým zvedavým jachtárskym mačaťom, dnes si za ňou rád prídem po radu. Mohol by som o nej napísať množstvo nezáživných vecí, no to k nej ani trochu nesedí. Petra je neprehliadnuteľná osoba, vyžaruje z nej taká energia, že keď vstúpi do miestnosti, okamžite viete, že tam je. Rovnako pútavo vie aj písať! Je pre mňa vzorom v tom, ako si ísť za svojimi snami, ku ktorým patria ako tie jachtárske, tak aj táto kniha. Žije srdcom, emóciou a nejakým nevysvetliteľným spôsobom je do toho schopná zapojiť aj racio.“  (Janko Šárnik, súčasný jachtár)
 

Ja som však knihu „iba“ napísala. Rovnako dôležití boli aj tí, čo ma postrčili napísať ju, ako aj tí, ktorí mi ju pomohli dostať do podoby na jej vydanie pred Vianocami.

Tými zázračnými ľuďmi sú:

 • Jazyková korektúra: Silvia Valkovič   
 • Redakčná úprava: Michal Surový
 • Návrh obálky: Zuzi Maat
 • Odborné vydavateľské rady: Peter Hoferek (Elist s.r.o.)     
 • Cenné rady spisovateľky: Veronika Kapcová         

Za fotografie a príbehy vďačím aj množstvu mojich kamarátov a jachtárov. 

O knihe:

 • Rok vydania: 2022 
 • Počet strán:  400 
 • Väzba: lepená
 • Obálka: mäkká, laminát 
 • Rozmer: A5
 • Tlač: čiernobiela + 16 farebných strán s fotografiami

Cena štandardnej edície

Cena 19 € + 4,50 € poštovné službou Packeta

Cena 19 € + osobný odber na adrese: Kutuzovova 11, Bratislava

Ďakujem všetkým týmto firmám, ktorí mi ako sponzori pomohli s tlačou knihy.

Objednávka