Vypredané

Vypredané

Seychely

Seychely alebo perla indického oceánu sú jednou z najkrajších destinácií a očaria svojou panenskou prírodou, pieskovými plážami a koralovými útesmi. Nájdete tu očarujúci podmorský svet, ten by sa dal rovno nazvať ZOO, obrie korytnačky a aj žraloky, no nemajte obavy, tie dobré žraloky.


Veľkou výhodou je stabilné počasie a v období od novembra do marca tu fúka severozápadný pasát o sile 7-12 kt. Oceán je kľudný, teplota vody je okolo 26 °C a teplota vzduchu je 27 – 29 °C. V tomto období prichádzajú aj krátke dažde, no väčšinou prší v noci. Oblasť leží mimo výskytu tropických búrok a hurikánov. Tie sa im vyhýbajú.

Možný itinerár

Deň 1:

Priletíme na ostrov Mahé, v prístave si preberieme loď, povieme si niečo o bezpečnosti a programe, ktorý nás čaká a vyplávame.

Deň 2:

Voľný deň, ideálny na zoznámenie sa s ostrovom Mahé. Záleží len na nás, či sa vyberieme na výlet do dažďového pralesa národného parku Morne Seychellois alebo na vrchol Morne Blanc (675 m n. m.), kde nás po dvojhodinovom výstupe odmenia nádherné výhľady na celé západné pobrežie Mahé a ostrovy okolia Seychel. Môžeme si pozrieť botanickú záhradu, kde okrem iného nájdeme aj obrie mäsožravé rastliny. Neďaleko sa nachádza aj tradičná výrobňa čaju s plantážou. Večer si pozrieme hlavné mesto Victoria.

Deň 3:

Dopoludnia sa venujeme zásobovaniu. O 13.00 totiž preberáme našu loď, ktorou bude katamarán Lagoon 46 vybavený klimatizáciou, generátorom aj odsoľovačom vody. Po krátkom zoznámení sa s podmienkami a bezpečnostnom školení vyrážame na našu prvú plavbu. Náš cieľ je neďaleko – zátoka Port Launay na severnom cípe ostrova, ktorá má krásny biely piesok, tyrkysovú vodu, palmy a v pozadí zelené hory. Urobíme si BBQ na pláži a prenocujeme na tomto kotvisku.

Deň 4:

Posúvame sa ďalej na ostrov La Digue. Tu si zakotvíme na jednej z najkrajších pláží sveta Anse Source d´Argent. Relax, šnorchlovanie a kúpanie. Popoludní sa presunieme do prístavu La Passe. Tu máme možnosť spoznávať ostrov. Buď navštívime výrobňu kokosového oleja, alebo si v prípade záujmu urobíme prechádzku pod najvyšší vrchol La Digue, kde sa na nás už teraz teší domorodý bar v skale s úchvatným výhľadom.

Deň 5:

Dnes nás čaká kratučká etapa. Zakotvíme medzi ostrovmi Cocos a Félicité. A presne tu sa nachádza jedna z najlepších lokalít pre šnorchlovanie! Podmorský život v morskej rezervácii Ile Cocos je bezkonkurenčne tým najkrajším, čo Seychely milovníkom potápania môžu ponúknuť. Pri troche šťastia tu na východnej strane útesu môžete zbadať žraloky. Ak nebudete mať to šťastie, najskôr zbadajú ony Vás. No žiadny strach, sú to dobré žraloky. Vegetariáni.

Popoludní sa vydáme na krátku, zhruba hodinovú preplavbu na ostrov Curieuse – Anse St. Jose. Toto je jedinečné miesto, kde voľne žijú korytnačky obrovské. Za malý úplatok v podobe čerstvého listu sa nechajú odfotiť či poškrabkať za krkom. V minulosti bol tento ostrov kolóniou malomocných. Zrúcaniny ich domov tu môžeme nájsť dodnes. Prenocujeme v zátoke Anse Volbert na ostrove Praslin. Nájdeme tu skvelé reštaurácie, kde budeme mať možnosť ochutnať miestnu kuchyňu a spoznať spôsob života miestnych obyvateľov, a navštívime najpopulárnejšiu, ale aj najdlhšiu pláž Praslinu.

Deň 6:

Rozhodneme sa, či dopoludnie strávime kúpaním a šnorchlovaním, alebo sa vyberieme na výlet do údolia Vallé de Mai, kde rastie zvyšok pralesa kokosových paliem Coco de Mer (to sú tie palmy, ktorých plod vyzerá ako zadok).

Následne nás čaká ďalšia krátka preplavba na kúzelný ostrov Cousine, ktorý sa dá opísať ako Galapágy v Indickom oceáne. Nájdeme tu minimum ľudí a voľne žijúce karety, ktoré tu kladú svoje vajíčka.

Deň 7:

Vyberieme sa na prehliadku tejto chránenej rezervácie, ktorá prebieha za prítomnosti miestneho sprievodcu. Je to jedno z mála miest na svete, kde nájdeme krásnu a nepoškvrnenú prírodu. Popoludní sa preplavíme do Anse Lazio, kde si po zvyšok dňa vychutnáme pohodu exotiky vylepšenú miestnymi koktejlami.

Deň 8:

Čaká nás plavba na ostrov Silhouette, veľký, hornatý a veľmi výrazný ostrov severozápadneod Mahé. Fauna a flóra ostrova je úplne odlišná od ostatných ostrovov a rozhodne stojí za návštevu. Prehliadku ostrova si musíme vopred objednať. Ostrov je opradený množstvom legiend. Podľa jednej z povestí tu známy pirát Hodoul zakopal zlatý poklad, ktorý dodnes nikto neobjavil.

Deň 9:

Pomaly je čas vrátiť sa na ostrov Mahé, odkiaľ sme pôvodne vyrážali. Cestou sa zastavíme na Beau Vallon, čo je krásna, 3 km dlhá pláž v severnej časti ostrova. Po relaxe a kúpaní nás čaká už len cesta naspäť do prístavu, z ktorého sme vyrážali. Odovzdáme loď, aj keď na nej ešte prenocujeme, a vyrazíme sa rozlúčiť s mestom. Čaká nás posledný večer v tomto raji.

Deň 10:

Skoro ráno nás vyzdvihne taxi, ktorý nás dopraví na letisko.  Vo večerných hodinách pristaneme vo Viedni alebo Budapešti.

Doplňujúce informácie:

Lokalita:Seychely
V cene je zahrnuté:Miesto v posádke a lôžko v dvojposteľovej kajute, kapitán, turistická daň, posteľná bielizeň, pohonné hmoty, záverečné upratovanie lode, vystavenie zoznamu posádky, prístavné poplatky, letenky, ubytovanie na jednu noc v hoteli, taxi letisko – hotel, hotel – prístav, prístav – letisko
V cene nie je zahrnuté:Strava pre posádku a kapitána, poistenie, vstupenky do parkov, doprava na letisko a z letiska Schwechat vo Viedni
Nalodenie/Vylodenie:Sobota od 13.00 hod./Sobota do 09.00 hod.
Platobné podmienky:50 % ceny pri objednaní – 50 % mesiac pred nástupom

Katamarán Lagoon 46

Lagoon 46 poskytuje veľké množstvo priestoru, na oddych, relax. Výborne sa riadi a má priestranné tak kajuty, ako aj spoločné priestory. Táto loď je výborne vybavená, má klimatizáciu, odsoľovač morskej vody a generátor.  

 

Charakteristika:

 • Rok výroby : 2023
 • Typ : katamarán
 • Dĺžka : 13,99 m
 • Šírka : 7,96 m
 • Ponor : 1,30 m
 • Počet lôžok: 10+2
 • Jednolôžkové kajuty: 2
 • Hosťovské, dvojlôžkové kajuty: 4
 • Kúpelne: 4
 • Nádrže na vodu : 1040 l
 • Nádrže na naftu: 600 l

Cena a objednávka

16.2. - 25.2.2024

2165 € / osoba

Cena celej lode s kapitánom:

17 320 €

Orientačná cena letenky z Viedne:

935 €

Jarné prázdniny má vtedy Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj.

23.2. - 3.3.2024

2043 € / osoba

Cena celej lode s kapitánom:

16 340 €

Orientačná cena letenky z Viedne:

935 €

Jarné prázdniny má vtedy Košický a Prešovský kraj.

1.3. - 10.3.2024

1993 € / osoba

Cena celej lode s kapitánom:

15 940 €

Orientačná cena letenky z Budapešti:
1050 €

Jarné prázdniny má vtedy Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj.

Info: Odlety sú vo štvrtok a prílety v pondelok.

Všetky tri termíny predávame iba ako celú loď, na ktorú sa dohodne kompletná partia. V prípade, že niekto z vás má záujem jednotlivo, prihláste sa nám emailom a my sa vám ozveme naspäť ohľadom možností.