Benátska výprava

28.09.2024 - 05.10.2024

Vzrušujúca kondičná plavba do Benátok, primárne určená najmä tým, ktorí už absolvovali základný kapitánsky kurz a chcú sa zdokonaliť v trime plachiet, jazde na genager a všeobecných zručnostiach. Plaviť sa budeme približne 285 NM na lodi Bavaria 46 a skúsiť by sme si mali aj nočnú preplavbu.

Tejto kondičnej plavby sa zúčastní 6 účastníkov a 2 inštruktori.

Program

Sobota:

O 18:00 začíname spoločný program, stretnutie a zoznámenie sa v prístave v Sukošane. Predstavenie plánu plavby a prejdeme si bezpečnostné inštrukcie.

Nedeľa:

Vyplaváme zo Sukošanu ráno o 09:00 smerom na Pulu. Približná doba plavby je 16 hodín, takže príchod je očakávaný okolo polnoci.  Záleží či nam vietor bude priať. Noc strávime v prístave, ktorý bol kedysi hlavným námorným prístavom Rakúsko-Uhorska.

 

Pondelok:

Tento deň strávime v mesta Pula. Preskúmame rímske pamiatky ako je Augustov chrám – nádherný príklad rímskej sakrálnej architektúry, nachádzajúci sa na námestí Forum. Amfiteáter, ktorý sa nachádza priamo nad prístavom. Jeden z najlepšie zachovaných rímskych amfiteátrov na svete, kde sa kedysi konali gladiátorské boje. Komu sa bude máliť, odskočiť si môže aj do historického múzea Istrie či na známu tržnicu v Pule – ideálne miesto na ochutnávanie miestnych špecialít a nákup čerstvých produktov.

Staré mesto – úzke uličky a kamenné domy ponúkajú autentický zážitok z mestskej histórie.

Utorok:

Ráno vyplávame smerom k Benátkam. Po príchode do maríny v centre mesta si užijeme prechádzku po slávnom Námestí svätého Marka srdce Benátok s impozantnou bazilikou sv. Marka a zvonicou.

Rialtov most – najznámejší a najstarší most cez Veľký kanál, obklopený obchodmi a trhmi. Ponte dei Sospiri (Most vzdychov) – známy svojou romantickou legendou a prekrásnym výhľadom na kanály. Komu sa bude malit je tu Dóžov palác- bývalé sídlo vlády a rezidencia dóžov, s nádhernými sálami plnými umeleckých diel. Na záver jazda na gondole a večer si doprajeme taliansku večeru na brehu kanála.

 

Streda:

Deň venovaný opäť plavbe a tréningu trimu plachiet, snáď prevetráme aj genaker : Vyplávame skoro ráno smerom na Mali Lošinj. Čaká nás preplavba dlhá zhruba 100 NM a približne 18 hod, ktoré strávime na mori.

 

Štvrtok

Relax v mestečku Mali Lošinj. Možnosť potápania, plávania alebo len vylihovania na pláži. Preskúmame miestnu kultúru a gastronómiu. Kto bude mať chuť spoznávať, tak v meste nájdete Múzeum Apoxyomenos, domov sochy Apoxyomenos, antického bronzového kipu.

Kostol svätého Martina – historický kostol v srdci mesta s krásnymi freskami.

Cikatová zátoka – známa pre svoje čisté pláže a možnosti vodných športov a na relax je tu Aromaterapeutický záhradný park.

Piatok

Odplávame skoro ráno smer Sukošan. Čaká nás 50NM, budeme sa venovať zdokonaľovaniu  námorných zručností, kúpaniu a oddychu. V poobedných hodinách máme plánovaný príchod do Sukošanu. Natankujeme loď a už je len na vás či si ešte užijeme večerný Sukošan alebo sa rozídeme domov.

Doplňujúce informácie:

Lokalita:Benátky
V cene je zahrnuté:Prenájom lode, inštruktor, turistická daň, posteľná bielizeň, pohonné hmoty, záverečné upratovanie lode, vystavenie zoznamu posádky, genaker, prístavné poplatky
V cene nie je zahrnuté:Doprava a strava pre posádku a inštruktorov, poistenie
Nalodenie / Vylodenie:Sobota od 18.oo hod. / Sobota do 9.oo hod.
Platobné podmienky:50% ceny pri objednaní – 50% ceny mesiac pred nástupom

Bavaria Cruiser 46

4 kajutová plachetnica s rolovacou hlavnou plachtou, rolovacou Genou a Genakrom. Je to komfortný a priestranný cruiser s dobrým nastavením oplachtenia, čím zabezpečuje výborný materiál na zdokonalenie sa v plachtení.

Charakteristika:

 • Typ: plachetnica
 • Dĺžka: 14,4 m
 • Šírka: 4,35 m
 • Ponor: 2,10 m
 • Počet lôžok: 8+2
 • Hosťovské, dvojlôžkové kajuty: 4
 • Kúpeľne: 3
 • Nádrž na vodu: 360 l
 • Nádrž na naftu: 210 l
 • Hlavná plachta: Rolovacia
 • Genoa: Rolovacia
 • Genaker

Cena a objednávka