Aktívna dovolenka

10. augusta 2024 – 17. augusta 2024

Je výnimočná týždenná dovolenka na mori spojená s aktívnym programom, zábavou a oddychom. Dovolenka, počas ktorej si každý príde na svoje. Či už to bude vylihovanie na palube, krásne výhľady, história, aktívne zapájanie sa do vedenia jachty, vodné športy, tréningy formou tabaty, tanečné lekcie, ktoré azda plynulo prejdú aj do tanečnej párty. Žiadny fit camp a týždeň plný odopierania si, driny a potu…, ale zažijeme spolu týždeň zábavy, aktivity, relaxu a aj dobrého jedla.

Ak je však predstava Vašej ideálnej dovolenky ležať na gauči doma pri TV, toto pre Vás nebude.

Pre koho je „Aktívna dovolenka“ určená?

Ste jednotlivec, pár s deťmi či bez detí, menšia alebo väčšia skupina kamarátov, kolegov? Niekto, kto ešte dovolenku na lodi nezažil alebo niekto, kto už má aj kapitánsky preukaz? Ste ten, kto miluje vodu, slnko, zábavu, vodné hračky, šnorchlovanie, šport, hudbu a tanec? Niekto, kto má rád historické stredomorské mestečká či krásne zátoky a preplnené pláže ho nelákajú? Našli ste sa v tom? Potom je odpoveď jasná. Aktívna dovolenka je tou správnou voľbou pre Vás! ☺

Ako sa jej môžeš zúčastniť?

Vyber si jednu z dvoch možností, ktorá Ti vyhovuje viac:

 1. Objednáš si kajutu na jednej z našich dvoch lodí a bezstarostne si užiješ dovolenku podľa itinerára a s našim pripraveným programom a novými ľuďmi na palube. (Pozn: kajuta má lôžka pre 2 osoby)
 2. Vyberieš si vlastnú loď a objednáš si iba samostatné vstupenky.  Plavíte sa spoločne s nami v tie dni, kedy chcete a robíte si aj samostatný program podľa vlastného gusta.

Čo na nás čaká?

 • Priestranný katamarán Lagoon 42
 • Komfortné plachetnice Bavaria 46
 • Vodné hračky:
  • Seaboby (osobný podvodný skúter)
  • Podvodný skúter Yamaha
  • Ťahanie na nafukovacom donute
  • Paddleboardy
 • Ranná tabata alebo cardio box
 • Večerná zumba alebo lekcie tanca, ktoré sa plynulo zmenia na tanečnú párty
 • Grilovačka na móle

Bonus pre kapitánov, ktorí pôjdu so svojou posádkou:

Ak si ešte nie ste celkom istý riadením lode, flotilová plavba je pre Vás ideálna na zbieranie skúseností. Po celú dobu máte nablízku skúsených jachtárov, ktorí radi poradia či pomôžu.

Program

Plavba a trasa je nenáročná. Tak, aby sme mali dostatok času na slnenie sa, kúpanie, potápanie, vodné športy, oddych či spoznávanie druhých posádok alebo krás, ktoré nám okolie ponúka. Ráno si športom spoločne naštartujeme deň a plní endorfínu a dopamínu sa s úsmevom a dobrou náladou pustíme do dobrodružstiev, ktoré na nás v ten deň čakajú.

Sobota:

O 18:00 sa stretneme v prístave mesta Trogir, nalodíme sa a zoznámime. Porozprávame sa o bezpečnosti, o našom programe a či už spolu alebo v skupinkách vyrazíme objavovať krásy a nočný život mestečka Trogir, ktoré je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Nedeľa:

O 9:00 ráno naštartujeme deň kondičným tréningom, rannou tabatou. Účasť je samozrejme dobrovoľná, v závislosti od toho, koho ako zmohla dlhá cesta do Chorvátska a nočný život Trogiru. Po cvičení budeme mať čas na raňajky a rannú kávičku a to tak, aby sme najneskôr o 11:00 vyplávali smerom k zátoke Nečujam na ostrove Šolta. Plavba by nám mala trvať okolo 2 hodín.

V tejto zátoke si dáme obedňajšiu prestávku. Bude čas pripraviť si ľahký obed, venovať sa kúpaniu a zábave vo vode.

Okolo 16-stej hodiny sa preplavíme na ostrov Brač, do zátoky Bobovište, čo by sme mohli stihnúť za jednu hodinu. V nej budeme nocovať na bójke. V tejto zátoke nájdete pláže a tiež malú dedinku, ktorá si s pár kaviarňami a reštauráciami žije tak trochu vlastným životom. Každý si zvolí to, čo mu bude milšie. Či to už bude večerný tréning, plávanie alebo posedenie v kaviarni.

 

Pondelok:

Isto by sme tu vedeli stráviť i niekoľko dní, nebudeme však leniví. Opäť nás o 9-tej ráno rozhýbe tréning. Či si zvolíme tabatu, cardio box alebo zumbu je na našej spoločnej dohode. Dobijeme sily raňajkami, absolvujeme rýchle kúpanie a o 11:00 vyrážame ďalej.

Tentokrát k súostroviu Paklenie ostrovy a pri ostrove Vodnijak si urobíme prestávku na obed. Cesta nám zaberie opäť okolo 2 hodín a čakať tu na nás bude tyrkysová voda a plytká voda ideálna na šnorchlovanie a preskúmanie dna na Seabobe.

Prenocujeme na ostrove sv. Klement, ktorý je súčasťou tohto súostrovia. Prístav Palmižana poskytuje nádherné výhľady, niekoľko reštaurácii, asi 10 minút chôdzou sa nachádza obľúbená zátoka Vinogradište a každú hodinu z prístavu odchádza vodný taxík do mesta Hvar, hlavného mesta ostrova Hvar. Bude Vašou voľbou, či sa rozhodnete opäť si zatrénovať alebo pôjdete objavovať krásu a atmosféru mesta Hvar, ktoré Vás isto zaujme – či už nočným životom, alebo histórou. Nájdete tu pevnosť Španjol, Letohrádok, Biskupský palác alebo budovu Arsenalu, pôvodne lodenicu, kde bolo v 17. storočí založené jedno z najstarších divadiel na svete. Ako si to nakombinujete a pospájate, je na Vás. Nebudeme Vám predsa mudrovať do všetkého.☺  

 

Utorok:

Že je o 9:00 ráno tabata, vedia už aj tí, čo ráno necvičia, takže tabata, raňajky a vyplávať.

Do obedňajšej kúpacej prestávky to máme len kúsok, kým zakotvíme na ostrovoch. Kto sa do teraz bál alebo sa mu nenaskytla príležitosť na ťahanie sa za člnom na kolese, teraz bude tá pravá chvíľa. Urobíme si tiež súťaž, kto najdlhšie vydrží osedlať fender.

Po zábave a oddychu nás čaká trochu dlhšia plavba, no cieľ bude stáť naozaj za to. Potrvá nám cca 3 hodiny, kým zakotvíme v mestečku Komiža na ostrove Vis. Zaujímavosťou je, že sa v tomto meste natáčali niektoré scény k muzikálovému filmu Mamma Mia 2, tak by sa azda tématicky hodila aj lekcia tanca alebo aspoň tanečnejší tréning, čo poviete? A záver dňa môže plynulo prejsť do tanečnej párty na móle alebo sa skrátka len necháme vtiahnuť do uličiek tohto mestečka.

 

Streda:

Očakávate rannú tabatu? Tentokrát v pláne nebude. Aj tréner potrebuje svoj oddych. Tu sa môžeme rozdeliť. Časť posádky sa môže vybrať na organizovanú vyhliadku do Modrej jaskyňe na ostrove Biševo. Ostatní sa môžu so mnou vybrať na výlet, kde využijeme elektrobicykle a prebrázdime ostrov Vis. Navštívime Titovu jaskyňu, krásnu zátoku Stiniva, prejdeme popri letisku, ktoré používali britský letci počas druhej svetovej vojny a navštívime tiež mesto Vis.

O 13:00 zamierime na ďalšiu plavbu. Táto trasa je opäť o niečo dlhšia a zaberie nám približne 4 hodiny. Keďže však o lodi už niečo viete, využijeme tento čas a urobíme si súťaž v plachtení. Nebudeme ju brať príliš vážne, no výherca dostane možnosť zaplatiť za večeru. Tým nepriamo naznačujem, že sa snažte, aby vyhrala loď, na ktorej budem ja.☺ Čaká na nás miesto, ktoré si hovorí Lonely Paradise na ostrove Šolta. Krásna a hlboká zátoka, kde nie je nič, väčšinou ani signál na mobil. Iba jedna reštaurácia, ktorá pre nás pripraví špecialitu chorvátskej kuchyne. Peku. Budeme nocovať na bójke, takže večer aj ráno budeme mať k dispozícii naozaj veľkú vaňu plnú slanej vody, a to opäť iba na skok z „obývačky“.

 

Štvrtok

Včera sme si oddýchli od tréningu, no dnes nám už cvičenie chýba, takže ideme na to. O 9:00 tabata. Po nej alebo počas nej bude kúpanie, zábava vo vode aj na vode.

Po krátkej, ani nie hodinovej plavbe, sa dostaneme do zátoky Stračinska. Kto doteraz ešte stále nenabral odvahu na koleso, Jetsurf ci Seabob, má jednu z posledných príležitostí.

Večer nás čaká mestečko Milna na Brači. Plavba nám nezaberie ani hodinu. Je to náš posledný spoločný večer, preto ho oslávime originálnou grilovačkou na móle. Celý večer bude v našej spoločnej réžií… Máme chuť boxovať, cvičiť, tancovať alebo si len tak vychutnávať večer a spoločnú grilovačku? Uvidíme, ale v každom prípade si náš záverečný večer poriadne užijeme!

 

Piatok

Keďže Vás náš program zaujal až po tieto riadky, veríme, že ste sa už vlastne rozhodli absolvovať ho s nami a teda aj dobre viete, že ani toto ráno nebude výnimkou a tréningom o 9:00 si rozpumpujeme krv v žilách. Po tréningu, raňajkách, kávičke či Pelinkovacoch (každý podľa svojho gusta), odplávame smer pevnina.

Ak sme včera nestihli natankovať naftu, ktorú sme na lodiach minuli, je na to čas teraz. Samozrejme, že tento deň nazahodíme len tak. Približne za 2 hodiny od natankovania budeme pri ostrove Sv. Fumija. A práve tu máme poslednú šancu poriadne sa vyblázniť vo vode. Už sa nachádzame iba na skok od miesta, odkiaľ sme vyrážali, od Trogiru.

Návrat do počiatočného miesta nám zaberie odhadom hodinu a tu, približne o 17:00, sa náš program končí. Kapitáni si ešte splnia povinnosti k lodi a nastane tá menej príjemná chvíľka. Naša rozlúčka. Ak aj úvodné zvítanie bolo vrúcne, verím že naše lúčenie bude o to vrúcnejšie.

Kto sa ponáhľa domov, cestu má voľnú, kto si však chce ešte užiť mesto Trogir, má možnosť prespať na lodi až do soboty rána.

Samozrejme, program celého týždňa budeme upravovať podľa aktuálnych podmienok na mori, podľa počasia a ďalších okolností. Tak, aby sme dbali najmä o bezpečnosť a samozrejme komfort pre všetkých.

 

Doplňujúce informácie:

Lokalita:Trogir, Chorvátsko
Termín10. augusta 2024 – 17. augusta 2024
V cene je zahrnuté:Miesto v posádke a lôžko v dvojposteľovej kajute, kapitán, turistická daň, posteľná bielizeň, pohonné hmoty, záverečné upratovanie lode, vystavenie zoznamu posádky, prístavné poplatky, tréningy, vodné športy (Seabob, Paddleboardy, koleso na ťahanie, JetSurf) , 1x spoločná večera, 1x grilovačka a samozrejme welcome drink, wifi
V cene nie je zahrnuté:Doprava a strava pre posádku a kapitána, poistenie, vodné taxi do a z mesta Hvar, prenájom elektrobicykla na ostrove Vis, návšteva Modrej Jaskyne na ostrove Biševo, Vstupenky do múzeí.
Nalodenie / Vylodenie:Sobota od 18:oo hod. / Sobota do 9:oo hod.
Platobné podmienky:50% ceny pri objednaní – 50% ceny mesiac pred nástupom
Zmena programu podujatia:Vyhradzujeme si právo upraviť program podujatia (a to hlavne z dôvodu zhoršenia počasia) tak, aby to bolo bezpečné a komfortné a v čo najväčšej možnej miere sa v rámci okolností priblížil pôvodnému programu.
Zrušenie podujatia:

Vyhradzujeme si právo zrušiť podujatie, pričom v takom prípade budú v plnej výške vrátené všetky zálohové platby do 14 dní od zrušenia, v nasledujúcich prípadoch:

 • podujatie sa kapacitne nenaplní
 • zásah vyššej moci – ako uzatvorenie hraníc pre cestovanie, pandémia, vojnový stav…

Na čom sa budeme plaviť

Plachetnica - Bavaria 46

Bavaria 46 je jedna z najobľúbenejších plachetníc vôbec. V roku 2015 získala titul európskej lode roka v kategórii „rodinný cruiser“. Poskytuje komfort až pre 10 členov posádky, väčšinou je teda v konfigurácii 4 kajuty, pričom dve sú vpredu a 2 vzadu. Salón je priestranný rovnako ako aj kokpit, kde trávite väčšinu času, či počas plavby alebo pri večerných posedeniach. Jej obľúbená aj pre mohutnú, výklopnú platformu.  Ide o relatívne ťažkú loď, takže rozbiehanie jej trvá dlhšie, avšak s Genakrom vie byť rýchla aj na plachtách.

Charakteristika:

 • Typ: plachetnica
 • Dĺžka: 14,27 m
 • Šírka: 4,35 m
 • Ponor: 2 m
 • Počet lôžok: 8+2
 • Hosťovské, dvojlôžkové kajuty: 4
 • Kúpeľne: 3
 • Nádrž na vodu: 360 l
 • Nádrž na naftu: 210 l
 • Hlavná plachta: Rolovacia
 • Genoa: Rolovacia

Katamarán - Lagoon 42

Medzi katamaránmi vedie pomyseľný rebríček značka Lagoon. Všeobecne sú katamarány pohodlnejšie ako plachetnice, ponúkajú viac priestoru, veľkú kuchyňu ako aj priestranné kajuty. Lagoon 42 je veľmi obľúbený model ponúkajúci komfortné ubytovanie pre 10 ľudí, menej komfortne pre ďalších 2 a núdzovo ešte 2 lôžka v salóne.

Charakteristika

 • Typ: katamarán
 • Dĺžka: 12,8 m
 • Šírka: 7,7 m
 • Ponor: 1,25 m
 • Počet lôžok: 10 (8+2)
 • Hosťovské, dvojlôžkové kajuty: 4
 • Kúpeľne: 4
 • Nádrž na vodu: 600 l
 • Nádrž na naftu: 300 l
 • Hlavná plachta: Klasická
 • Genoa: Rolovacia

Cena a objednávka

Čo si vziať so sebou:

Balenie batožiny na loď je rozdielne u muža a rozdielne u ženy. Mužom v princípe stačia 3 tričká a ak nezabudne, vezme si tiež plavky. Žena zrejme pojme balenie trošku precíznejšie. ☺

Teraz však vážne. Určite sa Vám zíde letné pohodlné oblečenie, tričká, krátke nohavice, samozrejme plavky, šľapky, tenisky, ktoré nezanechávajú stopy. Keďže pôjdeme aj do mesta alebo na večeru, určite nebude na škodu vziať si niečo slušnejšie. Nezabudnite si pribaliť aj nepremokavejšie oblečenie. Podobne ako na hory: bunda s kapucňou, mikina, dlhšie športové nohavice, ponožky. V prípade nepriaznivejšieho počasia to isto oceníte.

Netreba zabúdať na ochranu pred slnkom. Okuliare a opaľovací krém sú priam nevyhnutnosť. Určite Vám padne vhod aj šiltovka.

Ak beriete nejaké lieky, vezmite si ich so sebou. Kinedril či Dithiaden síce potrebovať nebudete, ale veľa miesta v taške nezaberie. Keby náhodou.

Pri cvičení sa Vám zíde bežné športové oblečenie a karimatka.

Ešte hygienické potreby, obľúbená hudba, fotoaparát, kamera… inak povedané mobil, pribaliť si osobné doklady a najideálnejšie, ak všetko zbalíte do športovej cestovnej tašky. Je na lodi oveľa praktickejšia a spratnejšia než kufor.

Doprava

Tá je individuálna – autami alebo letecky. Pomôžeme Vám v spoločnej komunikácii, aby sa autá naplnili a rozdelili sa tak tiež náklady na cestu. Mesto Trogir sa nachádza blízko medzinárodného letiska Split, linku Viedeň – Split operuje okrem iných Croatian Airlines. Z letiska ste taxíkom v prístave za 10 – 15 minút.

Stravovanie na lodi

Ceny v chorvátskych obchodoch sú približne rovnaké ako na Slovensku, preto je jednoduchšie nakúpiť si priamo na mieste. Samozrejme, niektoré slovenské špeciality (ako napríklad tresku), si treba priniesť z domu. Tú v Chorvátsku nekúpite. ☺ Nákup si dohodnete ako posádka a odporúčame zhodnúť sa na jednom spoločnom. Vyhnete sa tým tomu, že bude na lodi 6 horčíc, ale kečup ani jeden. Býva dobrým zvykom vytvoriť si pred plavbou WhatsApp skupinu, v ktorej si tieto veci komunikujete a zároveň v nej neskôr môžete vzájomne zdieľať aj fotografie a videá.

Na stravovanie budeme využívať hlavne lodné kuchyne. Tie sú vybavené základne, no dostatočne. Plynový sporák, plynová rúra, chladnička. Odporúčame, nehrať sa na TV show „Bez servítky“, ale variť rýchlo, ideálne aj trochu zdravo a účelovo. Prišli sme sa predsa hýbať, zabaviť sa, plávať, cvičiť a nie stáť pri sporáku. Najfunkčnejšie je, rozdeliť si „služby“ = Jeden deň nakŕmim posádku a ostatné dni mám voľno.

So stravou nezabudnite na kapitána. On sa stará o Vás – a Vy o neho… A verte… Hladný kapitán môže byť aj nevrlý. ☺