Ako si prenajať loď

Ideálny čas, kedy vyberať loď na letnú dovolenku, je december až január. Prečo?

Využijete First minute zľavu, ktorá síce nie je obrovská, no poteší. Zároveň máte veľký výber dostupných lodí, a teda je veľmi pravdepodobné, že nájdete presne to, čo potrebujete.

Po januári už First minute zľavu nedostanete. Ponuka je síce stále široká, no čím viac sa blížime k sezóne, tým bude výber menší.

Last minute… je super, ceny sú mnohokrát skvelé, avšak je veľká pravdepodobnosť, že nenájdete to, čo hľadáte. Hlavne v sezóne je takmer nemožné nájsť vyhovujúcu loď, a tak sa budete musieť uspokojiť s niečím väčším, a teda aj drahším, alebo menším, ako ste chceli. Uvažovať nad Last minute ponukou má význam, ak si chcete zapožičať loď v termíne mimo sezóny. Apríl, máj či október.

Keď máme termín, pokračujeme tým, že si vytvoríte predstavu o tom, koľko vás bude, o lokalite, v ktorej sa chcete plaviť, o približnom rozpočte, o tom, koľko priestoru potrebujete, o tom, či uprednostníte plachetnicu, katamarán alebo motorovú jachtu, a o tom, či máte kapitána alebo ho potrebujete. Loď sa štandardne požičiava od soboty do soboty.

Tu nájdete 2 možnosti, ako postupovať ďalej. Buď využijete náš vyhľadávač na stránke a rovno si nezáväzne zarezervujete loď, ktorá sa Vám páči, alebo nám pošlete správu, kde čo najpresnejšie popíšete svoju predstavu. My urobíme, čo bude v našich silách, aby sme takú loď našli. Ak ich nájdeme viac, pošleme Vám ich a označíme naše odporúčanie.

Jednu alebo dve lode, ktoré Vás zaujímajú, pre Vás zablokujeme tak, aby ste mali 1-2 dni na rozmyslenie bez rizika, že Vás niekto predbehne.

Cena sa skladá z:

  • nájmu
  • transit log-u (prebratie, odovzdanie lode, čisté posteľné obliečky, upratanie lode, vystavenie dokumentov k plavbe)
  • turistickej dane (väčšinou 1,50,- Eur/osoba/deň)
  • doplnkových služieb, ako sú napr. závesný motor a čln, paddleboard, set uterákov, wifi, skoršie prebratie lode či kapitán/kapitánka. Niekde sú tieto položky už v cene, inde sa doplácajú zvlášť, preto ich pri výbere lode treba tiež zvážiť.

Po záväznej rezervácii vystavíme zálohovú faktúru na 50 % nájmu. Po jej úhrade je rezervácia potvrdená.

30 dní pred plavbou Vám pošleme formulár na vyplnenie zoznamu posádky a zálohovú faktúru na úhradu zvyšnej sumy nájmu a doplnkových služieb a požiadame Vás o kópiu skipperskej licencie a preukazu rádiotelefonistu.

Následne Vám zašleme potvrdenie, informácie o prístave a inštrukcie potrebné na prebratie lode. Ak ste si od nás objednali aj kapitána/kapitánku, pošleme Vám aj jeho/jej kontakt. Samozrejme, v prípade akýchkoľvek otázok sme Vám naďalej k dispozícii.