Aktívna dovolenka

13. júla 2024 – 20 júla 2024

Je výnimočná týždenná dovolenka na mori spojená s aktívnym programom, zábavou a oddychom. Dovolenka, počas ktorej si každý príde na svoje. Či už to bude vylihovanie na palube, krásne výhľady, história, aktívne zapájanie sa do vedenia jachty, vodné športy, tréningy formou tabaty, tanečné lekcie, ktoré azda plynulo prejdú aj do tanečnej párty. Žiadny fit camp a týždeň plný odopierania si, driny a potu…, ale zažijeme spolu týždeň zábavy, aktivity, relaxu a aj dobrého jedla.

Ak je však predstava Vašej ideálnej dovolenky ležať na gauči doma pri TV, toto pre Vás nebude.

Pre koho je „Aktívna dovolenka“ určená?

Ste jednotlivec, pár s deťmi či bez detí, menšia alebo väčšia skupina kamarátov, kolegov? Niekto, kto ešte dovolenku na lodi nezažil alebo niekto, kto už má aj kapitánsky preukaz? Ste ten, kto miluje vodu, slnko, zábavu, vodné hračky, šnorchlovanie, šport, hudbu a tanec? Niekto, kto má rád historické stredomorské mestečká či krásne zátoky a preplnené pláže ho nelákajú? Našli ste sa v tom? Potom je odpoveď jasná. Aktívna dovolenka je tou správnou voľbou pre Vás! ☺

Ako sa jej môžeš zúčastniť?

Vyber si jednu z dvoch možností, ktorá Ti vyhovuje viac:

 • Objednáš si kajutu na jednej z našich dvoch lodí a bezstarostne si užiješ dovolenku podľa itinerára a s našim pripraveným programom a novými ľuďmi na palube. (Pozn: kajuta má lôžka pre 2 osoby)
 • Vyberieš si vlastnú loď a objednáš si iba samostatné vstupenky.  Plavíte sa spoločne s nami v tie dni, kedy chcete a robíte si aj samostatný program podľa vlastného gusta.

Čo na nás čaká?

 • Komfortné plachetnica Bavaria 46 a katamarán Fountaine Pajot Lipari 41
 • Vodné hračky:
  • Seaboby (osobný podvodný skúter)
  • Podvodný skúter Yamaha
  • Ťahanie na nafukovacom donute
  • Paddleboardy
 • Ranná tabata alebo cardio box
 • Večerná zumba alebo lekcie tanca, ktoré sa plynulo zmenia na tanečnú párty
 • Grilovačka na móle

Bonus pre kapitánov, ktorí pôjdu so svojou posádkou:

Ak si ešte nie ste celkom istý riadením lode, flotilová plavba je pre Vás ideálna na zbieranie skúseností. Po celú dobu máte nablízku skúsených jachtárov, ktorí radi poradia či pomôžu.

Program

Plavba a trasa je nenáročná. Tak, aby sme mali dostatok času na slnenie sa, kúpanie, potápanie, vodné športy, oddych či spoznávanie druhých posádok alebo krás, ktoré nám okolie ponúka. Ráno si športom spoločne naštartujeme deň a plní endorfínu a dopamínu sa s úsmevom a dobrou náladou pustíme do dobrodružstiev, ktoré na nás v ten deň čakajú.

Sobota:

O 18:00 sa stretneme v maríne mesta Punat na ostrove Krk, nalodíme sa a zoznámime. Povieme si niečo o bezpečnosti a programe, ktorý nás čaká. Či už spolu alebo osobitne vyrazíme pozrieť si toto menšie príjemné a obľúbené letovisko s krásnymi okruhliakovými plážami.

Nedeľa:

Deň začneme o 9:00 kondičným tréningom, rannou tabatou. Účasť je samozrejme dobrovoľná, podľa toho, ako vás zmohla cesta do Chorvátska a povyrazenie si v Punate. Po cvičení zostane ešte čas na raňajky a rannú kávičku a to tak, aby sme najneskôr o 11:00 vyplávali smerom k zátoke Sv. Mara v pôvabnom meste Rab na ostrove Rab v Chorvátsku. Plavba by nám mala trvať okolo 2,5 hodiny. V tejto zátoke nájdeme krásnu pláž s jemným pieskom svetlozlatej farby. Tu bude čas pripraviť si ľahký obed a venovať sa kúpaniu a zábave vo vode.

Okolo 15:30 sa preplavíme na ostrov Cres k zátoke Punta Križa, čo by sme mohli stihnúť za 1,5 hodiny. Tu aj prenocujeme a ráno sa zobudíne s parádnou vaňou okolo nás. Punta Križa na ostrove Cres je skutočným prírodným klenotom s bohatou flórou a faunou. Je to kráľovstvo borovicových lesov a kríkov, zelených lúk, na ktorých sa pasú ovce a okolo nich chodia stáda jeleňov. Táto časť Jadranu ponúka členité pobrežie plné osamelých zátok a mysov s krištáľovo modrým morom, ktoré obmýva ich brehy. Punta Križa je skutočnou oázou pokoja.

Pondelok:

Je tu tak krásne, že sa nám zrejme nebude chcieť odísť, ale premôžeme sa o 9-tej ráno sa rozhýbeme tréningom. Či už si zvolíme tabatu, cardio box alebo zumbu, to bude na našej spoločnej dohode. Doplníme energiu raňajkami, okúpeme sa a o 11:00 vyrážame ďalej. Tentokrát zamierime na Mali Lošinj. Po 3 hodinách plavby budeme tam a tak si najprv urobíme prestávku na obed a od 16:00 naskočíme na e-bicykle a pozrieme si ostrov.

Mali Lošinj je najväčšie ostrovné mesto na Jadrane a je skutočnou perlou chorvátskeho cestovného ruchu. Jeho rozkošné uličky, námestia, upravené pláže, čisté more a kultúrne dedičstvo vás uchvátia. Zvláštny atribút si toto mestečko vydobylo aj vďaka stáročia starým vilám a kaštieľom. Najzaujímavejšia kultúrna pamiatka je starobylá bronzová socha Apoksiomen. Mali Lošinj evokuje svoju slávnu históriu výstavby lodí a námorníctva na každom kroku, čomu svedčí starý mestský prístav, lodenica a Kostol Zvestovania Panny Márie v zátoke Čikat, zvaný kostol Annunziata, ktorého steny sú vyzdobené obrazmi plachetníc.

Utorok:

O 9:00 ráno sa na tabatu pridajú už aj tí, čo ju ešte nevyskúšali, a po tabate a raňajkách sme pripravení o 11:00 vyplávať na ďalšie krásne miesto. Bude to dvojhodinová plavba do zálivu Maračol na ostrove Unije. Kto sa doteraz bál, alebo sa mu nenaskytla príležitosť na ťahanie sa za člnom na kolese, teraz bude tá pravá chvíľa. Urobíme si tiež súťaž, kto najdlhšie vydrží osedlať fender.

Po zábave a oddychu nás čaká krátka hodinová plavba a cieľ bude stáť naozaj za to. Zamierime do dedinky Susak na ostrove Susak. Susak je malý ostrov je známy svojimi piesočnatými plážami, krásnymi ľudovými krojmi a žltým prachom. Práve tento žltý prach robí Susak jedinečným – aj tí najskúsenejší námorníci budú súhlasiť s tým, že podobný ostrov v celom Stredozemnom mori neexistuje. A my si práve tu užijeme spoločnú originálnu grilovačku na móle.

Streda:

Očakávate rannú tabatu? Prekvapivo, bude. Po rannej káve a raňajkách vyrazíme o 11:00 na dvojhodinovú plavbu do zátoky Parzine na ostrove Ilovik. Je to najväčší záliv s piesočnatou plážou v juhovýchodnej časti ostrova. Ostrov je pokrytý stredomorskou vegetáciou, po celom ostrove nájdete množstvo druhov kvetov, oleandre v rôznych farbách, palmy, ale aj dva storočné eukalypty. Práve kvôli množstvu flóry dostal tento ostrov prezývku „Ostrov kvetov“. Rovnomenná malá dedinka Ilovik, jediná dedina na ostrove, sa vyznačuje pestrými farbami, krásnymi kamennými domami a dlhou rybárskou tradíciou. Prenocujeme na kotve, takže večer aj ráno budeme mať k dispozícii naozaj veľkú vaňu plnú slanej vody, a to opäť iba na skok z „obývačky“.

Štvrtok:

Načo sa opakovať, veď viete, čo robíme ráno. O 11:00 vyplávame.

Táto trasa je trochu dlhšia, zaberie nám približne 3 hodiny. Keďže o lodi už niečo viete, využijeme tento čas a urobíme si súťaž v plachtení. Nebudeme ju brať príliš vážne, no výherca dostane možnosť zaplatiť za večeru. Tým nepriamo naznačujem, že sa snažte, aby vyhrala loď, na ktorej budem ja☺

Bude nás čakať krásne miesto, záliv Mata na ostrove Pag. Pláž Mata sa nachádza v turistickej oblasti Lun na Pagu a je pokrytá kombináciou jemných bielych okruhliakov a kamenných platní ideálnych na opaľovanie.

Kto doteraz ešte stále nenabral odvahu na koleso, Jetsurf ci Seabob, má jednu z posledných príležitostí. O 17:00 sa presunieme do mesta Rab na ostrove Rab. Po krátkej, ani nie hodinovej plavbe sme tam. Tu bude príležitosť, aby víťaz súťaže dostál svojmu záväzku a zaplatil večeru. Je to náš posledný spoločný večer, preto ho zakončíme spoločnou večerou.

Mesto Rab, mnohokrát ocenené ako najlepšia turistická destinácia na Jadrane, leží na úzkom kúsku zeme vyčnievajúcej smerom k pevnine. Je ohraničené starobylými mestskými hradbami a rozpoznateľné štyrmi kostolnými vežami, ktoré tvoria útvar zobrazujúci Rab ako loď. Od zvoníc kostolov, krásneho parku zvaný Komrčar, ktorého početné chodníky sa vinú okolo zalesnených kopcov až po pláže Rabu a veľkú zbierku sakrálneho umenia vo Františkánskom kláštore sv. Bernardína s dvoma kostolmi (sv. Eufémie a sv. Bernardína), je v Rabe čo obdivovať.

Piatok:

Ani toto ráno nebude výnimkou a tréningom o 9:00 si rozpumpujeme krv v žilách. Po tréningu, raňajkách, kávičke či Pelinkovacoch (každý podľa svojho gusta), o 11:00 odplávame smer neobývaný ostrov Maman. O dve hodiny sme tam a práve tu máme poslednú šancu poriadne sa vyblázniť vo vode.

Návrat do počiatočného miesta Punat nám zaberie odhadom dve hodiny a tu, približne o 17:00, sa náš program končí. Kapitáni si ešte splnia povinnosti k lodi a budeme sa musieť rozlúčiť. Ak naše úvodné zvítanie bolo vrúcne, verím že naše lúčenie bude o to vrúcnejšie. Kto sa ponáhľa domov, cestu má voľnú, kto si však chce ešte užiť mestečko Punat, má možnosť prespať na lodi až do soboty rána.

Samozrejme, program celého týždňa budeme upravovať podľa aktuálnych podmienok na mori, podľa počasia a ďalších okolností. Tak, aby sme dbali najmä o bezpečnosť a samozrejme komfort pre všetkých.

Doplňujúce informácie:

Lokalita:Punat, Chorvátsko
Termín13. júla 2024 – 20. júla 2024
V cene je zahrnuté:Miesto v posádke a lôžko v dvojposteľovej kajute, kapitán, turistická daň, posteľná bielizeň, pohonné hmoty, záverečné upratovanie lode, vystavenie zoznamu posádky, prístavné poplatky, tréningy, vodné športy (Seabob, Paddleboardy, koleso na ťahanie, JetSurf) , 1x spoločná večera, 1x grilovačka a samozrejme welcome drink, wifi
V cene nie je zahrnuté:Doprava a strava pre posádku a kapitána, poistenie, vodné taxi do a z mesta Hvar, prenájom elektrobicykla na ostrove Vis, návšteva Modrej Jaskyne na ostrove Biševo, Vstupenky do múzeí.
Nalodenie / Vylodenie:Sobota od 18:oo hod. / Sobota do 9:oo hod.
Platobné podmienky:50% ceny pri objednaní – 50% ceny mesiac pred nástupom
Zmena programu podujatia:Vyhradzujeme si právo upraviť program podujatia (a to hlavne z dôvodu zhoršenia počasia) tak, aby to bolo bezpečné a komfortné a v čo najväčšej možnej miere sa v rámci okolností priblížil pôvodnému programu.
Zrušenie podujatia:

Vyhradzujeme si právo zrušiť podujatie, pričom v takom prípade budú v plnej výške vrátené všetky zálohové platby do 14 dní od zrušenia, v nasledujúcich prípadoch:

 • podujatie sa kapacitne nenaplní
 • zásah vyššej moci – ako uzatvorenie hraníc pre cestovanie, pandémia, vojnový stav…

Na čom sa budeme plaviť

Plachetnica - Bavaria 46

Bavaria 46 je jedna z najobľúbenejších plachetníc vôbec. V roku 2015 získala titul európskej lode roka v kategórii „rodinný cruiser“. Poskytuje komfort až pre 8 členov posádky, väčšinou je teda v konfigurácii 4 kajuty, pričom dve sú vpredu a 2 vzadu. Salón je priestranný rovnako ako aj kokpit, kde trávite väčšinu času, či počas plavby alebo pri večerných posedeniach. Jej obľúbená aj pre mohutnú, výklopnú platformu.  Ide o relatívne ťažkú loď, takže rozbiehanie jej trvá dlhšie, avšak s Genakrom vie byť rýchla aj na plachtách.

Charakteristika:

 • Typ: plachetnica
 • Dĺžka: 14,27 m
 • Šírka: 4,35 m
 • Ponor: 2,18 m
 • Počet lôžok: 8+1
 • Hosťovské, dvojlôžkové kajuty: 4
 • Kúpeľne: 3
 • Nádrž na vodu: 350 l
 • Nádrž na naftu: 210 l
 • Hlavná plachta: Rolovacia
 • Genoa: Rolovacia

Katamarán - Fountaine Pajot Lipari 41

Všeobecne sú katamarány pohodlnejšie ako plachetnice, ponúkajú viac priestoru, veľkú kuchyňu ako aj priestranné kajuty.
Fountaine Pajot Lipari 41 je veľmi obľúbený model ponúkajúci komfortné ubytovanie pre 10 ľudí.

Charakteristika

 • Typ: katamarán
 • Dĺžka: 11,95 m
 • Šírka: 6,73 m
 • Ponor: 1,15 m
 • Počet lôžok: 10
 • Hosťovské kajuty: 6
 • Kúpeľne: 2
 • Nádrž na naftu: 300 l
 • Hlavná plachta: Klasická
 • Genoa: Rolovacia

Cena a objednávka

Čo si vziať so sebou:

Balenie batožiny na loď je rozdielne u muža a rozdielne u ženy. Mužom v princípe stačia 3 tričká a ak nezabudne, vezme si tiež plavky. Žena zrejme pojme balenie trošku precíznejšie. ☺

Teraz však vážne. Určite sa Vám zíde letné pohodlné oblečenie, tričká, krátke nohavice, samozrejme plavky, šľapky, tenisky, ktoré nezanechávajú stopy. Keďže pôjdeme aj do mesta alebo na večeru, určite nebude na škodu vziať si niečo slušnejšie. Nezabudnite si pribaliť aj nepremokavejšie oblečenie. Podobne ako na hory: bunda s kapucňou, mikina, dlhšie športové nohavice, ponožky. V prípade nepriaznivejšieho počasia to isto oceníte.

Netreba zabúdať na ochranu pred slnkom. Okuliare a opaľovací krém sú priam nevyhnutnosť. Určite Vám padne vhod aj šiltovka.

Ak beriete nejaké lieky, vezmite si ich so sebou. Kinedril či Dithiaden síce potrebovať nebudete, ale veľa miesta v taške nezaberie. Keby náhodou.

Pri cvičení sa Vám zíde bežné športové oblečenie a karimatka.

Ešte hygienické potreby, obľúbená hudba, fotoaparát, kamera… inak povedané mobil, pribaliť si osobné doklady a najideálnejšie, ak všetko zbalíte do športovej cestovnej tašky. Je na lodi oveľa praktickejšia a spratnejšia než kufor.

Doprava

Tá je individuálna – autami alebo letecky. Pomôžeme Vám v spoločnej komunikácii, aby sa autá naplnili a rozdelili sa tak tiež náklady na cestu. Mesto Trogir sa nachádza blízko medzinárodného letiska Split, linku Viedeň – Split operuje okrem iných Croatian Airlines. Z letiska ste taxíkom v prístave za 10 – 15 minút.

Stravovanie na lodi

Ceny v chorvátskych obchodoch sú približne rovnaké ako na Slovensku, preto je jednoduchšie nakúpiť si priamo na mieste. Samozrejme, niektoré slovenské špeciality (ako napríklad tresku), si treba priniesť z domu. Tú v Chorvátsku nekúpite. ☺ Nákup si dohodnete ako posádka a odporúčame zhodnúť sa na jednom spoločnom. Vyhnete sa tým tomu, že bude na lodi 6 horčíc, ale kečup ani jeden. Býva dobrým zvykom vytvoriť si pred plavbou WhatsApp skupinu, v ktorej si tieto veci komunikujete a zároveň v nej neskôr môžete vzájomne zdieľať aj fotografie a videá.

Na stravovanie budeme využívať hlavne lodné kuchyne. Tie sú vybavené základne, no dostatočne. Plynový sporák, plynová rúra, chladnička. Odporúčame, nehrať sa na TV show „Bez servítky“, ale variť rýchlo, ideálne aj trochu zdravo a účelovo. Prišli sme sa predsa hýbať, zabaviť sa, plávať, cvičiť a nie stáť pri sporáku. Najfunkčnejšie je, rozdeliť si „služby“ = Jeden deň nakŕmim posádku a ostatné dni mám voľno.

So stravou nezabudnite na kapitána. On sa stará o Vás – a Vy o neho… A verte… Hladný kapitán môže byť aj nevrlý. ☺