Taliansko itinerár

Portofino & Cinque Terre

Tip na 7-dňový itinerár

Plavte sa severozápadne pozdĺž talianskej riviéry a dostanete sa do Camogli, malej rybárskej dediny a pokojného turistického letoviska. Vietor pozdĺž talianskej riviéry je zvyčajne juhozápadný a juhovýchodný vánok, ale treba venovať pozornosť letným jarným a letným víchriciam. Nábrežie je lemované farebnými domami. Camogli je súčasťou chránenej morskej oblasti Portofino, takže si budete môcť vychutnať nedotknutú prírodu, najmä ak chcete získať výhľad na otvorené more. Posaďte sa do jednej z reštaurácií a vychutnajte si taliansku kuchyňu.

Vráťte sa cestou, ktorou ste prišli, ale pokračujte juhovýchodne do Sestri Levante, ďalšej rybárskej dediny s farebnými domami. Nachádza sa medzi dvoma zálivmi, Baia del Silenzio a Baia delle Favole, kde si môžete zaplávať. Navštívte hrad Gualino, ktorý mal v histórii mestečka obranný význam. Urobte si romantickú prechádzku po promenáde a dajte si zmrzlinu.

Pokračujte juhovýchodne pozdĺž pobrežia do jednej z piatich dedín Cinque Terre, Monterosso al Mare. Toto mesto „pokryté“ citrónmi sa nachádza v prírodnom zálive, takže ponúka dobrú ochranu. Oddýchnite si na dlhej piesočnatej pláži, ktorá však môže byť potenciálne preplnená. Za návštevu stojí ďalší hrad, ale aj socha obra ako ozdoba vily Pastine. Turistické chodníky patria pod národné parky, takže ak sa rozhodnete ísť na pešiu turistiku, vedzte, že vám môže byť účtovaný poplatok.

Ďalší úsek juhozápadne vás zavedie do malebnej dedinky a prístavu Portovenere, obklopeného smaragdovým morom a tromi pôvabnými ostrovmi. Privítajú vás tu ešte farebnejšie domy. Zájdite na prehliadku pamiatok a navštívte kostol sv. Vavrinca. Doplňte zásoby a doprajte si lahodnú taliansku večeru.

Otočte sa a plavte sa severozápadne do ďalšej dediny Cinque Terre, Corniglia. Nie je to prímorská dedina, aj keď sa nachádza na malom kopci. Aby ste sa k nej dostali, budete musieť vyliezť po schodisku viac ako 350 krokov a po vyšlapaní toľkých schodov zažijete výnimočný výhľad na otvorené more. Pláž Guvano je miesto, kde si môžete oddýchnuť a opáliť sa.

Vráťte sa na severozápad do Portofino, ktorý je dobre vybaveným a pomerne obľúbeným prístavom. Ponúka dobré útočisko s výnimkou silných východných a severovýchodných vetrov. Ak nechcete zažiť preplnený priestor, vyhnite sa plavbe v máji, ale aj počas hlavnej sezóny. Toto očarujúce mesto je jedným z najfotografovanejších miest v Taliansku a podvodná bronzová socha Krista z priepasti ohromí priaznivcov potápania.

Užite si posledné chvíle v Portofino.